Spis treści
Cross marketing – obustronne korzyści dla producentów pelletu i dostawców kotłów
Pellet to rodzaj paliwa coraz częściej wybierany do ogrzewania domów jednorodzinnych lub zakładów, ze względu na cechy ekologiczne: niezwykłą wydajność – pellet jest wysokokaloryczny oraz pozyskiwany z trocin lub odpadów drewna. Oprócz tego po spaleniu pozostaje niewielka ilość popiołu, który możemy wykorzystać jako nawóz do ogrodu. Ilość wytworzonego dwutlenku węgla podczas spalania jest równa ilości CO2, jaką pochłania drzewo w procesie fotosyntezy. Ze względu na coraz większe zainteresowanie biopaliwem, dystrybutorzy kotłów i palników oraz producenci pelletu decydują się na współpracę – tak zwany cross marketing. Obie firmy polecają się wzajemnie, czego wynikiem są korzyści dla obu stron.
Na czym polega cross marketing?
Współpraca w branży biomasowej polega na tym, że producent pelletu poleca swoim klientom sprawdzonych dostawców kotłów, a dystrybutorzy palników i kotłów polecają producenta biopaliwa. To szczególnie korzystne rozwiązanie dla firm będących w branży od niedawna, gdzie nie są wystarczająco rozpoznawalni na rynku. Dzięki współpracy budujemy rozpoznawalność marki oraz zaufanie wśród klientów – klienci chętniej wybierają produkty polecane i sprawdzone. Zaletą cross marketingu są korzyści dla obu stron. Zarówno dla producenta biomasy, jak i dla dystrybutora kotłów, ale także dla klientów.
Cross marketing to nie tylko korzyści wynikające ze współpracy obu firm, ale także dla klientów, którzy mają pewność, że produkty polecane przez firmę są sprawdzone i certyfikowane, co oznacza, że są najwyższej jakości. Dystrybutorzy podczas sprzedaży kotłów uczulają swoich klientów, by wybierać wyłącznie paliwo certyfikowane. Złej jakości pellet może uszkodzić kocioł i doprowadzić do awarii (tz. zgrzewów) oraz negatywnie wpłynie na środowisko. Nowi klienci często zastanawiają się, w jaki sposób rozpoznać, że biopaliwo jest dobrej jakości. Firma Bukowy Pellet oferuje wyłącznie pellet certyfikowany, pozyskiwany z trocin oraz odpadów drewna ze stolarni, bez sztucznych dodatków w postaci drobinek plastiku lub piasku. Jako producent pelletu naszym klientom polecamy palniki firmy Venma oraz kotły Kamen. Dla obu firm niezwykle ważna jest wysoka jakość oraz ekologia, dlatego kotły doskonale sprawdzają się w połączeniu z biopaliwem.
Zalety palników i kotłów na pellet
Ogromną zaletą kotłów jest wygoda użytkowania, która w dużym stopniu wynika z biopaliwa. Pellet w formie granulek pakowany jest w worki, nie zajmuje dużo miejsca, nie wytwarza sadzy ani brudu, jak np. węgiel kamienny. Dodatkowo podczas spalenia 1 tony pelletu otrzymujemy około 5 kg popiołu, który nie brudzi. Można go w łatwy sposób usunąć i ponownie wykorzystać jako nawóz w ogrodzie.
Kotły polecane przez Bukowy Pellet to urządzenia nowoczesne, energooszczędne, posiadają wiele certyfikatów. Są niezwykle łatwe w obsłudze – w większości sterowane automatycznie. Kotły posiadają automatyczną zapalarkę, która na podstawie temperatury samoczynnie się wyłącza. To szczególnie korzystne rozwiązanie wiosną i jesienią, gdzie temperatura z dnia na dzień ulega zmianom.
Palniki i kotły na pellet potrafią pomieścić dużą ilość pelletu, dzięki czemu nie ma potrzeby częstego dokładania paliwa. Wiele modeli kotłów oferuje możliwość sterowania za pomocą aplikacji w telefonie lub tablecie. Dzięki czemu możemy ogrzewać mieszkanie z dowolnego miejsca na świecie. W ten sposób ograniczamy zużycie paliwa, gdy jesteśmy przez dłuższy czas poza domem.
Warto wybierać dobrej jakości, nowoczesne kotły, które pozytywnie wpływają na środowisko. Zmniejszają zużycie pelletu i automatycznie ograniczają czas pracy kiedy nie ma konieczności dalszego ogrzewania, ponieważ temperatura jest wystarczająca. Należy również wybierać wyłącznie certyfikowane paliwo, by nie doprowadzić do awarii kotła. Naprawa może kosztować znacznie więcej, dlatego nie opłaca się oszczędzać na jakości biopaliwa.